Daha iyi bir uyku deneyimi yaşamak ister misiniz?
İletişim bilgilerinizi bizimle paylaşın, mağazamızda size en doğru yatağı belirlemek için sizi ağırlayalım.
TEBRİKLER
Tempur Original 19 Yatak indiriminin yanında kullanabileceğiniz
Tempur yastıklarında geçerli %35 İndirim kazandınız
İNDİRİM KODU : TEMPUR019
İndirim kodunuzla birlikte sizi mağazalarımıza bekliyoruz.
Tempur Original 19 Yatak alındığında indirim geçerlidir ve farklı kampanyalarla birleştirilemez.

Ön Bilgilendirme Formu

Ön Bilgilendirme Formu

1. SATICIYA İLİŞKİN BİLGİLER
Unvanı: İnci Mobilya Malzemeleri Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi
Adresi : Kazım Karabekir Mah. Bekir Saydam Cad. No:80, Pancar, Torbalı, İzmir
Mersis : 0478002005500180
Telefon: +90 232 864 24 00
Faks: +90 232 864 16 42
Eposta: onlinesatis@yatsan.com

2. ALICIYA İLİŞKİN BİLGİLER
Adı Soyadı Unvanı:
Telefon / Faks:
E-posta:
Teslimat Adresi:

3. KONU
İşbu Ön Bilgilendirme Formu'nun ("Form") konusu, aşağıda nitelik ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik (“Yönetmelik”) hükümleri gereğince tüketicinin bilgilendirilmesidir. Ayrıca Yönetmelik uyarınca 5/1’a, d, g ve h maddelerindeki hususlara ilişkin bilgiler işbu Form’unda yer almaktadır

4. SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ
Sözleşme konusu malın temel özellikleri (türü, miktarı, marka modeli, rengi, adedi, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları fatura bilgisi) SATICI’ya ait Web Sitesi’nde yer almaktadır. Ürünün temel özellikleri hem ürünün ilanının yer aldığı ilgili sayfada hem de aşağıdaki tabloda yer almaktadır:

Ürün Açıklaması Adet Birim Fiyatı (Vergiler dahil) Ara Toplam (KDV Dahil)
       
Kargo Bedeli:  
Toplam:  
Sipariş Tarihi
 
Fatura Edilecek Kişi  
Fatura Adresi  
Ödeme Şekli ve Planı  
Teslimat Tarihi  
Teslim Şekli  
Teslimat Adresi  
Teslim Edilecek Kişi(ler)  

Listelenen ve sitede ilan edilen fiyatlar, tüm vergiler dahil satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve koşullar güncelleme yapılana kadar geçerlidir.
Siparişiniz 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümlerine uygun olarak sipariş tarihinden itibaren en geç 30 (otuz) gün içerisinde teslim edilecektir.
Ürünün teslimat masrafları aksine bir hüküm yoksa ALICI'ya aittir. SATICI, Web Sitesinde teslimat ücretinin SATICI tarafından karşılanacağını beyan etmişse teslimat masrafları SATICI'ya ait olacaktır.
Ürün/ürünler SATICI’nın anlaşmalı olduğu kargo firması tarafından ALICI’nın seçmiş olduğu teslimat noktasına teslim edilecektir. SATICI, kargo firmasının sevkiyat bölgesini ALICI ile paylaşmaktadır. ALICI’nın teslimat adresinin, sevkiyat bölgesi dışında kalması halinde SATICI siparişi iptal etme hakkına sahiptir. Siparişin iptali halinde ürün bedeli tahsil edilmiş ise ALICI’ya iade edilir.
ALICI’nın, SATICI’nın belirlediği kargo firması dışında başka bir kargo firması ile ürünün gönderilmesini talep etmesi durumunda, ürünün ilgili kargo firmasına tesliminden itibaren oluşabilecek kayıp ya da hasardan SATICI sorumlu tutulmayacaktır.
Ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya ALICI’nın yerinde olmamasından doğabilecek ekstra kargo bedellerinden SATICI sorumlu değildir. Belirtilen günler içerisinde ürün/ürünler müşteriye ulaşmadıysa teslimat problemleri müşteri hizmetlerine e-posta onlinesatis@yatsan.com ile derhal bildirilmelidir.

5. GEÇERLİLİK SÜRESİ

İşbu Form’da yer alan ürüne ilişkin olarak ALICI’ya sunulan tüm bilgiler ve vaatler kampanya yayın süresi kadar geçerli olup bugünden sonra SATICI tarafından işbu Form’da verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur. Kampanya yayın süresi sonunda ALICI tarafından satın alınmış ürünün ALICI’nın tedarikçi firma stoklarında olmaması ve eşit kalitede ve fiyatta muadil ürünün de bulunmaması halinde SATICI’nın, ALICI’nın ödemiş olduğu bedeli iade etme hakkı saklıdır.

 

6. CAYMA HAKKI

ALICI; ürün satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, ürünü teslim aldığı tarihten itibaren 14 (on dört) gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin ürünü reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir
ALICI, cayma hakkını kullanması halinde satın almış olduğu ürünleri kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları, ürün ile birlikte hediye edilen diğer ürünler ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak, cayma hakkına ilişkin bildirimi SATICI’ya yönelttiği andan itibaren 10 (on) gün içinde SATICI’ya iade etmekle yükümlüdür. ALICI, cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimi SATICI’ya ilettiği tarihten itibaren 10 (on) gün içinde ürünü SATICI’ya geri göndermediği halde, cayma hakkı talebi geçersiz sayılacaktır.
ALICI’nın, iade edeceği ürünü SATICI’nın anlaşmalı kargo firması (Uyku ürünleri için Yurtiçi Kargo Firması; Yatak ürünleri için Horoz Lojistik Firması veya Web Sitesinde belirtilecek diğer firmalar) ile göndermesi halinde cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar SATICI’ya ait olacaktır. ALICI’nın iade edeceği ürünü Form’da belirtilen SATICI’nın anlaşmalı olduğu kargo şirketi dışında bir kargo şirketi ile göndermesi halinde, iade kargo bedeli, ürünün kargo sürecinde uğrayacağı hasar ve ekstra masraflardan SATICI sorumlu değildir.
SATICI tarafından belirlenen bölgelerde yatak ürünleri, SATICI’nın kendi araçlarıyla iade alınabilecektir. ALICI’nın ürün iadesinin SATICI’nın araçları ile gerçekleşmesini talep etme hakkı bulunmamaktadır.
ALICI, cayma hakkını kullanım bildirimini 14 günlük süre içinde yukarıda/Web Sitesi’nde bildirilen faks, telefon ve e-posta ya da diğer iletişim kanalları aracılığıyla SATICI’ya ulaştıracaktır.

 

7. CAYMA HAKKININ İSTİSNALARI

SATICI tarafından satılan uyku ürünlerinin (yatak, yastık, yorgan, vb.) cayma hakkı süresinin kapsamında olmakla birlikte tesliminden sonra, ürünün yeniden satışa arz edilebilirlik özelliğini yitirecek şekilde ALICI kaynaklı leke veya deformasyona uğradığının tespit edilmesi halinde, ALICI’nın cayma hakkını kullanımı, sağlık ve hijyen nedeniyle SATICI tarafından değerlendirilebilecektir.

Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça, ALICI aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz,

 

a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve SATICI veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler,

 

b) ALICI’nın istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.

c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.

d) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.

e) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.

f) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.

g) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.

h) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.

j) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'nin kapsamı dışında bırakılmış olan mal veya hizmetler (Satıcı'nın düzenli teslimatları ile Alıcı'nın meskenine teslim edilen gıda maddelerinin, içeceklerin ya da diğer günlük tüketim maddeleri ile seyahat, konaklama, lokantacılık, eğlence sektörü gibi alanlarda hizmetler) bakımından cayma hakkı kullanılamayacaktır.

ALICI, Yönetmelik’in 13/2. maddesi gereği; cayma süresi içinde ürünü, işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullandığı takdirde meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan sorumlu değildir.

 

8. GENEL HÜKÜMLER

ALICI, Web Sitesi üzerinden vereceği siparişlerde kurumsal fatura seçeneğini seçmesi durumunda SATICI tarafından kurumsal fatura kesilecektir. ALICI’nın Web Sitesi üzerinden bildireceği vergi kimlik numarası ve vergi dairesi bilgileri uyarınca SATICI kurumsal faturayı düzenleyecektir. Belirtilen bilgilerin doğru ve eksiksiz girilmesi tamamen ALICI’nın sorumluluğundadır. ALICI’nın “100 Gün Deneme” hakkından yararlanması halinde iade faturası düzenlenecektir.

ALICI’nın Web Sitesi üzerinden yapacağı alışverişlerde, “Evde 100 Gün Deneme” uygulaması kapsamında yatak ürünlerinde değişim hakkı bulunmaktadır. ALICI, SATICI tarafından satışa sunulan Yatsan markalı modellerde teslim tarihinden itibaren 100 gün içinde %15 kesinti bedeli ile başka bir yatak ile değişim yapabilecektir. SATICI tarafından satışa sunulan diğer marka ürünlerde ise ALICI, 30 gün içerisinde %15 kesinti bedeli; 30 günden 100 güne kadar olan süre boyunca %25 kesinti bedeli ile değişim yapılabilir. ALICI, değişimden en fazla 2 kez yararlanabilir. Uyku ürünleri, döşemeli ürünler, bebek yatakları, outlet ve teşhir ürünleri garanti ve değişim kapsamı dışındadır. Değişim olacak üründe tüketici kaynaklı bir leke, yarık, yırtık veya sıvı ile temas gibi bir kusur tespit edilmesi durumunda değişim ve garanti geçersiz olacaktır.100 Gün Deneme hakkından yararlanan ALICI’nın iade hakkı malın tesliminden itibaren 14 gün geçmesiyle sona erer.

Ürünler’in, teslimatı anında ALICI’nın adresinde bulunmaması durumunda, SATICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Adreste teslim alacak kimsenin olmaması durumunda kargo firması ile temas kurarak ürünlerin sevkiyatını takip etmek ALICI’nın sorumluluğu olacaktır.

ALICI, ürünü teslim aldığı anda kontrol etmekle ve üründe kargodan kaynaklanan bir sorun gördüğünde, ürünü kabul etmemekle ve kargo firması yetkilisine tutanak tutturmakla sorumludur. Aksi halde SATICI sorumluluk kabul etmeyecektir.

ALICI, SATICI tarafından aksi yazılı öngörülmemiş ise, ürünü teslim almadan önce bedelini tamamen ödemiş olması gerekir. Peşin satışlarda teslimattan önce Ürün bedeli SATICI’ya tamamen ödenmediği, taksitli satışlarda vadesi gelen taksit tutarı tediye edilmediği takdirde, SATICI tek taraflı olarak sözleşmeyi iptal edebilir ve ürünü teslim etmeyebilir. Ürün teslimatı sonrasında herhangi bir sebepten dolayı, işlem yapılan kredi kartının ait olduğu banka/finans kuruluşunun Ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, Ürün en geç 3 gün içinde ALICI tarafından tüm giderleri ALICI’ya ait olmak üzere SATICI'ya iade edilir. SATICI'nın iadeyi kabul etmeksizin Ürün bedeli alacağını takip dahil diğer tüm akdi-kanuni hakları ayrıca ve her halde saklıdır.

Ürünün normal satış/teslimat koşulları dışında olağanüstü durumlar (hava muhalefeti, yoğun trafik, deprem, sel, yangın gibi) nedeni ile yasal 30 günlük süre zarfında teslim edilememesi halinde SATICI teslimat ile ilgili olarak ALICI’yı bilgilendirir. Bu durumda ALICI siparişi iptal edebilir, benzer bir ürün sipariş edebilir veya olağanüstü durum sonuna kadar bekleyebilir.

Sipariş iptallerinde ürün bedeli tahsil edilmiş ise ALICI’ya iade edilir. Kredi kartlı ödemelerde iade işlemi de ALICI kredi kartına iade sureti ile yapılır ve ürün tutarı, siparişin ALICI tarafından iptal edilmesinden sonra ilgili bankaya iade edilir; bu tutarın Bankaya iadesinden sonra ALICI hesaplarına yansıması tamamen Banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, ALICI olası gecikmeler için SATICI’nın herhangi bir şekilde müdahalede bulunmasının ve sorumluluk üstlenmesinin mümkün olamayacağını şimdiden kabul eder. (Bankaların iadeyi ALICI hesabına yansıtma işlemleri genellikle 3 (üç) haftayı bulabilmektedir).

SATICI olağanüstü durumlar dışında haklı bir nedenle sözleşme konusu ürünlerin tedarik edilemeyeceğinin anlaşılması halinde durumu öğrenmesinden itibaren 3 (üç) gün içinde ALICI’yı bilgilendirerek onayını almak sureti ile eşit kalite ve fiyatta başka bir malı tedarik edebilir ve Sözleşme konusu taahhüdünü bu suretle yerine getirmiş sayılır. ALICI’nın onay vermediği hallerde sipariş iptaline ilişkin hükümler uygulanır.

9. GEÇERLİLİK

İşbu Form, elektronik ortamda ALICI tarafından okunarak kabul edildikten sonra Mesafeli Satış Sözleşmesi kurulması aşamasına geçilecektir.

10. UYUŞMAZLIK ÇÖZÜM YOLLARI

ALICI; şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını, Ticaret Bakanlığı tarafından her yıl aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde ALICI’nın ürünü satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapabilir.

İşbu Ön Bilgilendirme Formu'nda belirtilen ön bilgileri edindiğimi teyit ederim.

ALICI

Ad Soyadı:

Telefon:

E-posta:

Tarih: