Daha iyi bir uyku deneyimi yaşamak ister misiniz?
İletişim bilgilerinizi bizimle paylaşın, mağazamızda size en doğru yatağı belirlemek için sizi ağırlayalım.
TEBRİKLER
Tempur Original 19 Yatak indiriminin yanında kullanabileceğiniz
Tempur yastıklarında geçerli %35 İndirim kazandınız
İNDİRİM KODU : TEMPUR019
İndirim kodunuzla birlikte sizi mağazalarımıza bekliyoruz.
Tempur Original 19 Yatak alındığında indirim geçerlidir ve farklı kampanyalarla birleştirilemez.

Tempur ürün bakımı ve kullanımı.

TEMPUR marka yatak satın aldığınız için teşekkür eder, TEMPUR yataklarının sağladığı inanılmaz rahatlığın keyfini çıkaranların arasına katıldığınız için sizi tebrik ederiz.
TEMPUR tecrübesinin ne demek olduğunu anlamak için lütfen aşağıda yazanları okuyun.

Genel özellikleriyle TEMPUR
TEMPUR yataklar kilonuza ve vücut sıcaklığınıza göre değişim gösteren yataklardır. Vücut şeklinize mükemmel bir şekilde adapte olur.
TEMPUR malzemelerinin ‘visco elastik’ özellikte olmasının anlamı, yatağın kullanımdan sonra orijinal şekline dönmesi anlamına gelir. Yatak orijinal şekline dönerken geçen süre oda sıcaklığına bağlıdır. Buna bağlı olarak TEMPUR yataklar düşük sıcaklıklarda daha sert, yüksek sıcaklıklada daha yumuşak bir his verir. TEMPUR malzeme, baskı noktalarını minimize eder ve uyurken yatak üstünden yuvarlanmaları ve dönmeleri en düşük seviyeye indirir.

Taşıma ve depolama
Ulaşım sırasında yatak orijinal şekli dışına çıkabilir. TEMPUR malzemeden yapılmış olan yatak, normal oda sıcaklığına geri döndüğü zaman basit bir şekilde yatak örtüsünü düzleştirmeniz ve elinizle istenen simetrik şekli vermeniz yeterli olur.
Aşağıda, TEMPUR marka ürünlerin taşınması, hareket ettirilmesi ve depolanması sırasında uygulanması gereken hususları bulabilirsiniz.
TEMPUR yataklar orijinal ambalajında olacak şekilde düz bir şekilde depolanıp saklanmalıdır.
TEMPUR yatak üstü süngerleri hem silindir bir şekilde sarılıp hem de düz bir şekilde saklanabilir. Eğer hava sıcaklığı TEMPUR yatak üstü süngeri rulo halinde sarılırken yırtılma ya da çatlamalara yol açabilecek kadar soğuk ise yatak üstü süngerinin sarılmaması gerekir.
TEMPUR yatakların visco elastikliği sebebiyle birleşik yataklarda hem de rulo halinde sarılabilen yatak üstleri taşıma ya da depolama sırasında sıkışıp baskıya maruz kalabilir. Bu normal bir durumdur ve yatak oda sıcaklığında bir süre kullanıldıktan sonra original boyutuna geri dönecektir.
TEMPUR yastıklar tercihen orijinal şeklinde saklanmalıdır. Bununla beraber TEMPUR Seyahat Yastığı gibi ürünler taşınırken rula haline getirilip çantaya konulabilir. (Çanta sadece çanta taşınırken kullanılmalı ve yastığın kalıcı olarak deforme olmasının önüne geçilmelidir.)
TEMPUR ürünler sadece kuru ortamlarda saklanmalıdır. (Ortamdaki maksimum nem %65)
Tüm ürünler orijinal şekliyle saklanmalıdır. Genel olarak TEMPUR ürünler bir yere dayanmamalı ya da şeklini tehlike atacak bir baskıya maruz kalmamalıdır.
Bir kaç aylık kullanımın sonunda yatak malzemesi daha kolay şekil alan ve vücut sıcaklığınıza daha hızlı bir şekilde cevap verir hale gelir.
Ürün bir kez ambalajından çıktıktan sonra kendine has karakteristik bir kokusu olabilir. Bu koku tamamen zararsızdır ve kısa bir kullanımdan sonra ortadan yok olur. Bu kokunun hızlı bir şekilde yok olmasını isterseniz yatağı kullanmadan önce havalandırın.

Yastıklar
Bir çok yastık kılıfı çıkartılıp yıkanabilir. Bu durumdan çok emin değilsiz lütfen kılıf içindeki etikette yer alan talimatları uygulayın.

Kaymaz tabanlar
Birkaç adet TEMPUR ürünü, altında yer alan kaymaz tabanlara sahiptir. Bu taban ürünün kullanılırken sabit bir şekilde kalmasını sağlar ve kaymasını engeller. Kaymaz taban malzemenin özellikleri yatak kılıfı malzemesi ile aynı değildir.

Döndürmeye ya da ters düze etmeye ihtiyacı olmayan yataklar
TEMPUR yatakları döndürmek, çevirmek ya da ters düz etmek gerekli değildir çünkü Tempur orijinal şekline kendiliğinden geri döner. 

CE İşaretler/Uyarılar 
Elektrikli Cihazlar
TEMPUR yatakları kullanırken elektrikli battaniye ya da ısıtıcı taban kullanılması tavsiye edilmez. Yatak en iyi şekilde kullanıcının vücut sıcaklığına göre çalışır. Bununla beraber kullanıcı hala elektrikli battaniye kullanmak istiyorsa,kişi elektrikli battaniyenin altında değil üstünde kullanması önerilir.
Lütfen küçük çocukları ve bebekleri TEMPUR yatağın üzerinde tek başına bırakmayın. Yatak üzerinde hareket edip dönmek konusunda sıkıntı yaşayabilirler.

Sıvılar
TEMPUR yastıkları saçınız ıslakken kullanmayın aksi takdirde yastık süngeri zarar görebilir. 

Temizlik ve bakım
TEMPUR malzemeleri yıkanmaz ya kuru temizleme yapılmaz. TEMPUR ürününü temizlemek için kılıfından çıkarıp havalandırmak gerekir ya da iyice sıkılmış bir bez ile lekeli ve kirli kısımlar silinebilir.
TEMPUR ürünleri her türlü rutubeti ortadan kaldırmak için düzenli olarak havalandırılmalıdır. TEMPUR yataklar daima havalandırılmış yüzleri üstüne konulmalıdır. Örneğin bahar aylarında toplanan rutubetten kurtulmak için havalandırmak gibi...

2017 Tempur Koleksiyonu Ürün Bakım Talimatları (ROW)

Yatak kılıfı bakımı
Bu bilgi QuickRefresh™ model örtülerİ, yatak örtülerini ve örtüleri ilgilendirmektedir.

Ana Hususlar:
Yumuşak kumaş üst kısım fermuarları sayesinde çıkartılabilir.
Yatak kılıfı =  Örtü içindeki gri renkteki kumaş kısıma dikilmiş haldedir.
Örtü = Bu örtü sadece Supreme serisi yataklarda çıkartılabilmektedir. 

TEMPUR STANDARD Yıkama talimatları
TEMPUR Luxe (H30cm) STANDARD
Contour/Sensation/Cloud
Hem Quick Refresh kılıf (üst kılıf) hem de yatak kılıf çıkartılıp 60 derecede yıkanabilir.
TEMPUR Elite (H25cm)STANDARD
Contour/Sensation/Cloud
Hem Quick Refresh kılıf (üst kılıf) hem de yatak kılıf çıkartılıp 60 derecede yıkanabilir.
TEMPUR Supreme (H21cm) STANDARD
Contour/Sensation/Cloud
Kılıf çıkartılıp 60 derecede yıkanabilir.
TEMPUR® CoolTouch™ Yıkama talimatları
TEMPUR Luxe (H30cm) CoolTouch
Contour/Sensation/Cloud
Hem Quick Refresh kılıf (üst kılıf) hem de yatak kılıf çıkartılıp 60 derecede yıkanabilir.
TEMPUR Elite (H25cm) CoolTouch
Contour/Sensation/Cloud
Hem Quick Refresh kılıf (üst kılıf) hem de yatak kılıf çıkartılıp 60 derecede yıkanabilir.
TEMPUR Supreme (H21cm) CoolTouch
Contour/Sensation/Cloud
Kılıf çıkartılıp 60 derecede yıkanabilir.
HYBRID STANDARD Yıkama talimatları (sıcaklık detayları dahil)
HYBRID Luxe (H30cm) STANDARD Hem Quick Refresh kılıf (üst kılıf) hem de yatak kılıf çıkartılıp 60 derecede yıkanabilir.
HYBRID Elite (H25cm) STANDARD Hem Quick Refresh kılıf (üst kılıf) hem de yatak kılıf çıkartılıp 60 derecede yıkanabilir.
HYBRID Supreme (H21cm) STANDARD Kılıf çıkartılıp 60 derecede yıkanabilir.
HYBRID COOLTOUCH™ Yıkama talimatları
HYBRID Luxe (H30cm) CoolTouch Hem Quick Refresh örtü (üst örtü) hem de yatak örtüsü çıkartılıp 60 derecede yıkanabilir.
HYRBID Elite (H25cm) CoolTouch Hem Quick Refresh örtü (üst örtü) hem de yatak örtüsü çıkartılıp 60 derecede yıkanabilir.
HYBRID Supreme (H21cm) CoolTouch Kılıf çıkartılıp 60 derecede yıkanabilir.

Hem QuickRefresh™ kılıflar hem de yatak kılıfları ve diğer tip kılıflar çıkartılıp yıkanabilir. Eğer yıkama talimatlarından çok emin değilseniz lütfen kılıfın içinde bulunan etikete bakın. TEMPUR materyalinizin üstüne herhangi bi sıvı dökmeyin çünkü TEMPUR malzemenin içine asla su ya da başka bir sıvı girmemelidir.

Sırasıyla
1-60 derece ya da altında bir derecede yıkayın.
2-Beyazlatıcı kullanmayın.
3-Çamaşır makinesinde kurutmayın.
4-Ütülemeyin.

Yedek QuickRefresh™ Kılıflar
Yeni bir QuickRefresh™ kılıfa ihtiyaç duyduğunuzda satın alabilirsiniz. Müşteri hizmetlerimizle iletişime geçip bir fiyat alabilirsiniz. Bu ürünlerin siparişi ayrı olarak verilir ve ürünün teslimatı 12 haftayı bulabilir.